Noha základ života

Podobně jako pečujeme o hlavu a vzdělání, také nohy rozvinou svůj pravý potenciál, pokud je cíleně zatěžujeme a podporujeme. Člověk se zdravýma nohama během svého života jednou obejde zeměkouli. Rčení „cvičení dělá mistra“ zde platí přesně jako všude jind  e a cílem je kráčet životem dobře a  vzpřímeně.

nzz_prednaska_A4 (1) oknzz_plakát_A4 logo

 

My své nohy většinou podceňujeme, schováváme a vykazujeme do nevhodné obuvi, což má za následek nejen nelibou vůni, ale také různé bolesti, ať již se zaměříme  na kolena, kyčle nebo páteř.

Dle statistik se více než 90% dětí rodí se zdravýma nohama. Díky nesprávné manipulaci s miminkem, nevhodnému obouvání a podceňování cíleného cvičení dnes téměř každý školák  „šmajdá“.

Konkrétní statistická čísla jsou alarmující: dvě třetiny dětí nosí příliš malé boty, polovina všech dětí má nohy zdeformované, jedna třetina prozrazuje, že nikdy neběhala bosky.

Cíl projektu:

Edukace rodičů dětí předškolního věku ve snaze je upozornit na důležitost péče o nožičky jejich dětí, výběr vhodné velikosti a tvaru obuvi, navržení cvičení k udržení či navrácení ladného pohybu nohou a případné nasměrování rodičů na odborníky.

Strategie:

Využití speciálního přístroje Podocam a další vyšetřovací metody pro diagnostiku stavby a práce nohy, doporučení následné péče.

Taktika:

Seriál jednodenních návštěv předškolních zařízení, diagnostikování práce nohy a stavby těla dětí, předání základních informací rodičům dětí, diplom dětem, vytvoření cvičebního programu pro domácí využití se zapojením celé  rodiny.

Cílové sdělení:

Nepodceňujme správný vývoj nohou našich dětí, představují základní stavební kamen pro jejich těla.

nzz_diplom (1)