Hole Nordic Running

Runningovéhole musí splňovat základní předpoklad: MUSÍ UMOŽNIT CELOROČNÍ REALIZACI BĚHU S HOLEMI NA VŠECH TYPECH POVRCHŮ PŘI DODRŽENÍ SPRÁVNÉ BĚŽECKÉ TECHNIKY. Tento předpoklad žádný jiný typ stávajících holí nesplňuje.

Runningové hole jsou kombinací holí běžkařských a holí pro nordic walking. Podobně jako hole pro běh na lyžích jsou jednodílné a mají hladkou rukojeť. Spodní část je podobná holím pro nordic walking, tvoří ji delší hrot a malý talířek proti zaboření do terénu. Pro běh na tvrdém povrchu se používají gumová zakončení, tzv. botičky, stejně jako u techniky nordic walking.

Runningové hole by měly být přibližně o deset centimetrů kratší než hole pro běh na lyžích klasickou technikou (ty dosahují těsně nad ramena). Pro výpočet jejich délky lze také použít tento vzorec: tělesná výška x 0,8  +/- 3cm v závislosti na tom, zda jste pokročilejší běžkaři, nebo začátečníci. Vypočítanou délku je nutno správně zaokrouhlit (pokročilejší budou mít hole trochu delší, začátečníci kratší), protože hole se samozřejmě vyrábějí v délkách po 5cm.

Kde se dají runningové hole sehnat?

Hole pro běh vyrábí česká společnost Birki, která má více než 20 let zkušeností s výrobou holí pro lyžaře i chodce. Protože s touto společností dlouhodobě spolupracujeme, získali jsme pro prodej NR holí výhradní zastoupení.

Tři druhy holí, společně s cenami, můžete shlédnout na našem eshopu zde, či objednat na emailu: jaruska@nwlive.cz. Na tento mail se samozřejmě můžete odkázat i v případě dotazů či nejasností při výběru vhodných holí.

Doporučení při výběru holí:

Hliníkové hole jsou o něco málo těžší (pár váží cca 460g), využijí je především běžci, kteří chtějí při běhu s holemi více posilovat svalstvo paží a ramen a neběhají příliš dlouhé vzdálenosti (5 – 6 km).

Carbonové hole jsou lehčí (420g), hodí se pro všechny typy běžců, ať již mluvíme o rekonvalescentech nebo lidech, kteří chtějí zlepšit techniku běhu či zvýšit kondici.

TOP Nordic Running hole váží pouhých 110g – 124g (dle délky tubusu) a jsou celou svoji konstrukcí určeny pro extrémní sporotvní výkony :).

Nastavitelné rukavičkové poutko lépe fixuje ruku a převádí sílu paže prostřednictvím zápěstí do hole. Jeho menší nevýhodou je nutnost upravovat suchý zip při každém upínání holí.

Pokud byste s výběrem holí potřebovali poradit, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat pomocí mailové adresy: jaruska@nwlive.cz

 Hliníkové hole s korkovým úchopem a závodním poutkem 1 550 Kč
Karbonové hole s korkovým nebo neoprenovým úchopem a závodním poutkem 1 850 Kč
TOP Nordic running hole 3 300 Kč

Cena holí je navýšena díky lepším komponentům: hliníková flexi špice + vidiový hrot a GS kolečko.

Další informace naleznete pod odkazem prodej