Hole Nordic Walking

HOLE PRO NORDIC WALKING

Hole pro Nordic Walking  nezaměňujte s trekovými holemi, určenými pro vysokohorskou turistiku. Hůl pro Nordic Walking je štíhlejší a lehčí než hůl treková.

Rozdíly: Hlavní rozdíl spočívá ve tvaru rukojeti a poutku pro ruku. Rukojeť holí pro Nordic Walking je úzká a dlouhá, podobná spíše držadlu holí pro běžecké lyžování. Rukojeť hole pro treking je širší a celkově mohutnější.

Poutko holí: pro Nordic Walking podpírá ruku a zápěstí během oporové fáze práce paží, a zároveň dovoluje snadné puštění hole z ruky během švihové fáze pohybu. Poutko je tříbodové, kromě části, která vede přes zápěstí, má i část, která vede mezi palcem a ukazovákem. Právě tato část hole je důležitá pro správnou techniku práce paží.

Aby byl úchop hole maximálně pohodlný, je u kvalitních holí používán jako nejvhodnější materiál korek nebo neopren.

Zakončení hole: Hole pro Nordic Walking se také liší spodním zakončením hole. Využívají se gumové botičky, které při pohybu po pevném povrchu pomáhají udržet směr hole a zachovat správnou techniku nordic walking. Při chůzi po lesních cestách, náledí a jiném nezpevněném povrchu se nástavce oddělají a pro zapíchnutí se používají hroty.

Materiál: Pro Nordic Walking se vyrábějí speciální odlehčené hole, které musí být pevné, ale současně pružné. Tohoto efektu je docíleno využitím materiálu zvaného carbon.

Kdy zvolit hole teleskopické (skládací) a kdy upřednostnit jednodílné hole? To je otázka, kterou si klade většina z vás.

Zásadní body pro výběr holí:

  • Jsou hole určené pouze pro mě nebo si je budeme v rodině půjčovat
  • Chci je složit do batohu nebo do kufru při cestě do zahraničí
  • Chci hole používat maximálně 1x za měsíc
  • Chci s holemi chodit pravidelně alespoň 3x týdně

Co je třeba si zodpovědět:

  • Když je někomu půjčím, tak……. Nebudou mi chybět, nezničí mi je?
  • Proč chci hole složit……skládám si při cestování do batohu své kolo?
  • Mám hole jen na určité aktivity provozované max. 1x měsíčně a potřebuji je převézt
  • Chci s holemi začít pracovat na své kondici, zlepšení zdravotního stavu?

Ceny holí naleznete v odkaze PRODEJ